Η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας μας

Τετάρτη, 28 Ιανουαρίου 2015

Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πατρών

ευλόγησε την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας

του σχολείου μας

Με την ευλογία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Πατρών κ.κ. Χρυσοστόμου έγινε η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας, που οργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Στην κοπή, παρευρέθησαν και μας ευχήθηκαν για την καινούρια χρονιά, ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας κ. Κιντής Τριαντάφυλλος , ο Σχολικός Σύμβουλος της 1ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Αχαΐας, κ. Δελέγκος Νικόλαος και η Σχολική Σύμβουλος Προσχολικής Αγωγής, κ. Βοΐνέσκου Ζαχαρούλα.

Χαιρετισμούς και ευχές απηύθυναν επίσης, η Διευθύνρια μας, κ. Θεοδωροπούλου Ιωάννα, ο πρώην Διευθυντής του σχολείου μας, κ. Σάτος Κωνσταντίνος, ο υποδιευθυντής κ. Μπαγιώργος Αντρέας και ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων κ. Γερόλυμος Κωνσταντίνος.

Ακολούθησαν παραδοσιακοί χοροί από τους μαθητές του Χορευτικού Τμήματος του Συλλόγου Γονέων.

Την εκδήλωση παρακολούθησαν οι μαθητές του σχολείου μας, οι μικροί μαθητές του 61ου Ολοήμερου Νηπιαγωγείου, συνάδελφοι και πολλοί γονείς.

Στο τέλος της εκδήλωσης, η Ιερά Μητρόπολις Πατρών μοίρασε Ημερολόγια του Νέου έτους.

Η ευλογία της  πίτας μας από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Πατρών

Ευχές για το νέο έτος από τον Διευθυντή Εκπαίδευσης και τους Σχολικούς Συμβούλους