Τρίποντα στα σχολεία

Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 02 Φεβρουαρίου 2024 Γράφτηκε από τον/την Iliana Stavrou

1 Φεβρουαρίου 2024

Το αθλητικό εκπαιδευτικό πρόγραμμα "Τρίποντα στα σχολεία", που διοργανώνει η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης (Ε.Ο.Κ) και απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες Δημοτικού όλης της χώρας,  πραγματοποιήθηκε σήμερα στο σχολείο μας.

Οι μαθητές της Ε΄και ΣΤ΄τάξηςπροπονήθηκαν στο μπάσκετ από τους Ομοσπονδιακούς Προπονητές κ. Ελευθεριάδη Ιωάννη και κ. Αντωνακόπουλο Διονύση, σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας, κ. Ροδόπουλο Φίλιππο , Αμανατιάδη Παναγιώτα και Δημητρόπουλο Σωκράτη.

Σκοπός του Προγράμματος είναι τα παιδιά να έρθουν σε επαφή με το άθλημα της καλαθοσφαίρισης και αν θέλουν να ασχοληθούν με αυτό.